2020’de ABD’nin En İyi Finanse Edilen 30 Start-up’ı

Birçok sektörde faaliyet gösteren ABD start-up öncelikle teknoloji yoluyla yeni işletmeler yol. Yeni üretim sistemleri oluşturmak için yenilik dayanarak, bu ABD şirketleri finans, gayrimenkul, turizm, ticaret, sağlık, ulaşım ve hatta inşaat, ulaşım veya havacılık dahil olmak üzere birden fazla sanayi, bozan vardır. Bu genç şirketler, özellikle Silikon Vadisi ve New England, zaten Amerika Birleşik Devletleri ve dünya çapında iş yapmak anlamına geliyor.

Bazıları zaten iyi Amerika Birleşik Devletleri ve dünya çapında bilinen ve ürün ve hizmetleri insanların çok sayıda çekiyor. Ancak bunların çoğu, belirli iş alanlarına odaklandıkları ve belirli bir mesleğin karşılaştığı sorunlardan sorumlu oldukları için pek bilinmemektedir. Aşağıda açıklanan 30 start-up’ın tümü tek boynuzlu at statüsüne ulaşmıştır, yani değeri 1 milyar dolardan fazladır.

Amerika Birleşik Devletleri’nden en iyi 30 startups listesi.

Aşağıda, Mart 2020 itibariyle toplam dolar alınan ve doğrudan şirketin web sitesine bağlı crunchbase göre, her şirket için ayrıntıları ile, ABD’de 30 en iyi finanse startups bir listesidir.

Uzun zamandır ABD’de tanınmış şirketler olarak kabul edilen bazı şirketlerin, yani Uber ve Lyft’in,yakın zamanda kamu şirketi haline geldiklerinden ve borsalarda halka arzları olduğu için bu listeye dahil edilmediklerini unutmayın. Sonuç olarak, “start-up” durumu mümkün olduğunca çabuk büyümek için tasarlanmış genç bir şirket olarak kabul edilir ve artık onlar için geçerlideğildir.

Bu makalenin bir dizi makalenin parçası olduğunu unutmayın:

30. Unity

UnitySanayi: Medya ve Eğlence – Toplam finansman: 1.3 milyar dolar.

Birlik, gerçek zamanlı dünyada deneyimler oluşturmak, işletmek ve değiştirmek için gerçek zamanlı bir 3B geliştirme platformu ve araçları sağlar. Herhangi bir düzeydeki herkesin 3B içerik oluşturmasına ve işlemesine olanak tanır ve kullanım kolaylığı ve gelir getirici yeteneklerini teşvik eder.

İnternet sitesi: unity.com.

29. Oscar

Oscar
Oscar

Sanayi: Sağlık – Toplam Finansman: $ 1.3 milyar.

Oscar sağlık sigortası konusunda uzmanlaşmış bir şirkettir. Bu teknoloji, tasarım ve veri insancıl sağlık elde etmek için dayanır ve sigortasız bireyler, çiftler ve New York, New Jersey, Kaliforniya ve Teksas’ta aileler için planlar sağlar.

İnternet sitesi: hioscar.com.

28. Flexport

Flexport
Flexport

Sektör: Lojistik – Toplam fon: 1.3 milyar dolar.

Flexport modern teknolojiye dayanan bir gümrük komisyoncusu ve yük nakliyecidir. Flexport, çevrimiçi platformu aracılığıyla küresel ticaret operasyonlarının hizmetleri anlamasını, satın almasını, yönetmesini ve izlemesini kolaylaştırırken, lojistik uzmanlarından oluşan ekibi müşterilerin zamanında ve en düşük maliyetle mal almalarını sağlamak için tedarik zinciri sorunlarını hafifletmektedir.

İnternet sitesi: flexport.com.

27. Quibi

Quibi
Quibi

行业:媒体和娱乐–资金总额:14亿美元

Quibi, mobil cihazlar için özel olarak tasarlanmış kısa video içeriği oluşturur. Quibi Disney, NBCUniversal, Sony Pictures ve diğerleri de dahil olmak üzere medya endüstrisinin en büyük şirketlerinden bazıları tarafından finanse edilmektedir. Quibi, “Fast Bite” serisinin 10 dakikalık bölümüne odaklanıyor.

İnternet sitesi: quibi.com.

26. AppLovin

AppLovin
AppLovin

Sektör: Reklam – Toplam finansman: 1.4 milyar dolar.

AppLovin bir mobil pazarlama platformudur. Mobil oyun ekosistemine, oyun geliştirme stüdyolarının daha iyi oyun deneyimleri oluşturmalarına ve ürünlerinden en iyi şekilde yardımcı olmak için veri odaklı gerçek zamanlı analitik ve otomasyon araçları sağlar.

İnternet sitesi: applovin.com.

25. Snowflake

Snowflake
Snowflake

Sektör: Veri ve Analitik – Toplam Finansman: 1,4 milyar dolar.

Snowflake bir veri ambarı hizmetidir. Kurumsal verileri depolamak ve analiz etmek için sabit seçenekler ve ölçeklenebilir isteğe bağlı çözümler sağlayarak veri ambarı performansını, işbirliğini ve basitliği en üst düzeye çıkarır. Kar tanesi, büyük veri platformlarının esnekliğini, geleneksel platformların maliyetinin çok altında bulutun esnekliğiyle birleştirmek üzere tasarlanmıştır.

İnternet sitesi: snowflake.com.

24.Opendoor

Opendoor
Opendoor

Sektör: Gayrimenkul – Toplam Sermaye: 1.5 milyar dolar.

Opendoor ev alıcılar, satıcılar ve tüccarlar yardımcı olan bir gayrimenkul platformudur. OpenDoor, çevrimiçi platformu aracılığıyla, gayrimenkul işlemlerinin doğasında bulunan endişe, belirsizlik ve riski azaltırken ev satış sürecini basitleştirir ve hızlandırır.

İnternet sitesi: opendoor.com.

23. Pinterest

Pinterest
Pinterest

Sanayi: Sosyal Medya – Toplam: 1.5 milyar dolar.

Pinterest, görüntülere ve görsel efektlere odaklanan bir yer imi platformudur. “Kalaslar” adı verilen kişiselleştirilmiş sık kullanılanlarla bunları “düzelterek”, kullanıcıların fikirleri keşfetmelerine ve beğendikleri görüntüleri kaydetmelerine olanak tanır. Ayrıca, kullanıcıların birbirleriyle bağlantı kurmasına ve sitedeki etkinliklerini takip etmelerine olanak tanır.

İnternet sitesi: pinterest.com.

22. Avant

Avant
Avant

Sektör: Finansal Hizmetler – Toplam Finansman: 1.6 milyar dolar.

Avant kişisel krediler konusunda uzmanlaşmıştır. Avant’ın finansal hizmetler pazarı, büyük verilere ve makine öğrenimi algoritmalarına dayanarak, kullanıcıların borçlarını konsolide etmek, ücretleri ödemek veya tatilyapmak için çözümler bulmalarına olanak tanıyan özelleştirilmiş, basitleştirilmiş bir kredi yaklaşımı sunar.

İnternet sitesi: avant.com.

21. Epic Games

Epic Games
Epic Games

Sektör: Oyunlar – Toplam fon: 1.6 milyar dolar.

Epic Games video oyunları oluşturur ve üçüncü şahıslara oyun motoru teknolojisi sağlayan bir şirkettir. Bu Unreal, Savaş Makinesi, Sonsuzluk Kılıç ve Fortnite ve Paragon dahil olmak üzere birçok gişe rekorları kıran oyunların yaratıcısı.

İnternet sitesi: epicgames.com.

20. Wish

Wish
Wish

Sektör: İş ve Alışveriş – Toplam Finansman: 1.6 milyar dolar.

Wish, kullanıcılarını öncelikle mobil cihazlar üzerinden çeken bir e-ticaret platformudur. Wish, her kullanıcı için eğlence, vizyon ve kişiselleştirilmiş deneyimler sağlamak için en son teknoloji arama teknolojisine güvenen küresel bir tedarikçi ağından uygun fiyatlı ürünler sunar.

İnternet sitesi: wish.com.

19. Compass

Pusula logosuSektör: Emlak-Toplam Fon: 1,6 milyar ABD doları

Compass, çevrimiçi emlak platformlarını emlak uzmanlarıyla buluşturan bir emlak şirketidir. Bir emlak komisyonculuğu şirketi olarak Compass, gayrimenkul listeleme uygulamaları ve gayrimenkul almak, satmak ve kiralamakla ilgilenen kişileri birbirine bağlayan web siteleri için destek sağlar.

Web sitesi: compass.com

18. Vice Media

Vice Media logosuSektör: Tüketici İnternet-Toplam finansman: 1.7 milyar dolar

Vice Media, seks, uyuşturucu, müzik, moda, fotoğraflar, seyahat, spor, teknoloji, yemek, iş güvensizliği ve çatışmayla ilgili birçok çevrimiçi ve çevrimdışı dergi işleten bir medya şirketidir. Ayrıca baskı, etkinlik, müzik, çevrimiçi, TV ve uzun metrajlı film çekimlerine katılır ve web’de videolar yayınlar.

Web sitesi: vice.com

17. Kase

Kutsal kase işaretiSektör: Sağlık-Toplam finansman: 1,7 milyar ABD doları

Holy Grail, kanserin erken teşhisi için özel olarak tıbbi ekipman geliştirmiştir. Kanserin başlangıcını ortaya çıkarmak için tarama testlerine odaklanır: başarılı bir şekilde tedavi edilmesi en muhtemel kanser. Kase, bilim, teknoloji ve nüfus ölçeğindeki klinik araştırmaları birleştirerek en erken kanserleri bulur.

Web sitesi: grail.com

16. Intarcia Terapötikleri

Intarcia Therapeutics logosu

Sektör: Sağlık-Toplam finansman: 1,7 milyar ABD doları

Intarcia Therapeutics, uzun süreli tedavi gerektiren hastalıklarda uzmanlaşmış bir biyofarmasötik şirketidir. Özellikle terapötik proteinleri ve peptitleri stabilize eden ve ileten, hepatit C ve tip 2 diyabet tedavisi için bir ilaç verme aracı olan ve bir obezite tedavi planı formüle eden bir ilaç dağıtım platformu üretir.

Web sitesi: intarcia.com

15. Görünüm

Logoyu görüntüleEndüstri: Bilim ve Mühendislik-Toplam finansman: 1,8 milyar ABD doları

View bir cam üretim şirketidir. Akıllı cam üretmek için elektrokromiğe güvenir, böylece binadaki doğal ışık miktarını artırır ve optimize eder. View, cam sayesinde enerji verimliliğini artırabilir ve akıllı ve bağlantılı binaların gelişimini hızlandırabilir.

Web sitesi: view.com

14. Instacart

Instacart logosuSektör: Tüketici İnternet-Toplam finansman: 1,9 milyar ABD doları

Instacart, bakkaliye ve ev eşyalarının teslimatına odaklanmış bir şirkettir. Müşterilerin, Safeway, Whole Foods, Super Fresh, Harris Teeter, Shaw’s, Mariano, Jewel-Osco, Stanley’s ve Costco dahil olmak üzere birden fazla yerel perakende mağazasından çeşitli ürünlere göz atmasını sağlar.

Web sitesi: instacart.com

13. Palantir

Palantir logosuSektör: Yazılım-Toplam finansman: 2 milyar ABD doları

Palantir, büyük veri entegrasyonu ve analizi konusunda uzmanlaşmış bir teknoloji şirketidir. Özel ve kamu sektörleri için dünyanın en önemli sorunlarını çözmek için veri analizi yazılımını kullanır ve daha güvenli arabalar oluşturmak için afet yardımı sağlar.

Web sitesi: palantir.com

12. Orta

Fuar logosuSektör: Ulaştırma Sektörü-Toplam Finansman: 2,1 milyar ABD doları

Fuar bir araç kiralama firmasıdır. Fuar, kiracılara istedikleri zaman kullanabilecekleri ve iade edebilecekleri araçlar sunan “hizmet olarak araba” konseptine odaklanıyor. Bu yaklaşımın bir sonucu olarak Fuar, daha fazla sürücüye seyahat imkanı sağlama fırsatını genişletti.

Web sitesi: fair.com

11. DoorDash

DoorDash logosu

Sektör: Yiyecek ve İçecek-Toplam finansman: 2,1 milyar dolar

DoorDash, kullanıcıların bir mobil uygulama aracılığıyla yerel restoranlardan sipariş vermelerini sağlayan bir yemek dağıtım hizmetidir. Restoranlar, dijital platformu ve teslimat lojistiği ile yeni müşteriler bulabilir ve eve teslimat yoluyla müşteri tabanını genişletebilir, aksi takdirde bunları sağlayamazlar.

Web sitesi: doordash.com

10. Faraday Geleceği

Faraday Future logosuSektör: Taşımacılık-Toplam finansman: 2,3 milyar ABD doları

Faraday Future, elektrikli araçlar geliştiren bir şirkettir. Ulaşım endüstrisindeki enerji stresini, kentsel tıkanıklığı ve zorlu yaşam tarzlarını hafifletmek için ulaşım, içerik ve mülkiyet için küresel çözümler geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Web sitesi: ff.com