2020’de İngiltere’nin En Büyük 20 Finans Şirketi

İngiltere’nin en büyük finans firmaları, ekonomik döngü boyunca sermaye ve sermaye akışının yanı sıra çeşitli işletmelerde yer almaktadır. İngiliz finans firmaları yüksek katma değerli finansal ürün ve hizmetler sunan yatırım büyük bir getiri sunmak ve bu nedenle doğal olarak yerli ve yabancı finans oyuncularının şiddetli rekabetle karşı karşıya.

Finansal hizmet şirketleri, birden fazla banka türü, sigorta şirketleri ve pazar payı için mücadele eden daha geniş finansal oyuncular arasındaki çatışma, şirketlerin daha yüksek getiri elde etmek, maliyetleri azaltmak, riski daha iyi önlemek ve daha güvenli yatırımlar bulmak için uzmanlaşabilecekleri, çeşitlendirebileceği ve başkalarını satın alabilecekleri değişen bir ortam yaratmaktadır.

Ancak farklı finansal dikeyler ve Brexit’in yol açtığı Avrupa mali işlerinin yarattığı kaos arasında rekabetin yanı sıra, finans firmaları için yeni, kritik ve büyük tehdit, yaklaşan start-up’ların geleneğin ivedilikle yok edilmesidir. İngiltere’nin en büyük start-up bazıları, bazı en ünlü fintech ve sigorta teknolojisi start-up, geleneksel İngiliz finans firmaları için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır.

Bu start-up’lar pazarın büyük bir kısmına girdiklerinde, müşteri tabanlarından finansal güç ve kaldıraç kazanırlar. Onlar için, bu genellikle bir “tek boynuzlu at” olarak özetlenebilir, yani, bir start-up fazla 1 milyar dolar değerinde. Onlar da çok hızlı bir şekilde büyüyor çünkü, onlar kıskanılan konumu nedeniyle mali alanda önemli değişiklikler ve rekabet önemli bir pay getirdi.

Şimdilik, en büyük finans firmaları İngiltere’nin ekonomik güç merkezleri olmaya devam ediyor ve yeni zorluklara rağmen, gelecek yıllarda da bu pozisyonda kalacaklar. İngiltere’nin küresel mali işlerdeki geleneksel gücüyle, İngiltere’deki finans firmaları yurtiçinde savaşmaya ve yüz yıllık uzmanlıklarını ve ağlarını kullanarak konumlarını güçlendirmeye ve dünyanın diğer bölgelerinde genişlemeye devam etmeye devam edeceklerdir.

Piyasa kapitalizasyonuna göre İngiltere’nin en büyük 30 finans şirketinin listesi

Size İngiltere’nin finans sektörü katılımcıları hakkında daha geniş bir anlayış sunmak için, burada çoğu FTSE 100 endeksinde yer alan 20 büyük İngiltere finans firmalarının ayrıntıları vardır. Her şirket kendi sanayi, faaliyetleri, piyasa kapitalizasyonu, web sitesi, logolar ve stok kodları doğrudan bağlantılar ayrıntıları.

Aşağıda listelenen finans şirketleri 7 Şubat 2020 Cuma gününden itibaren sterlini piyasa değerine göre sıraladılar. Bunlar bankacılık, sigorta veya diğer finansal hizmetlere ait belirli sektörler olarak tanımlanır.

FTSE 100 endeksini oluşturan İngiltere’nin en büyük 100 şirketinin yanı sıra FTSE 250 endeksinde yer alan en iyi 250 şirketin ve her şirketten daha fazlasının tam listesi için, İngiltere’nin en iyi 350 şirketinin Excel elektronik tablosuna göz atın. FTSE 350 Şirketi olarak bilinir.

20. Direct Line Insurance Group

Direct Line Insurance Group
Direct Line Insurance Group

Sektör: Çeşitlendirilmiş sigorta.

Direct Line Insurance Group PLC telefon ve internet üzerinden sigorta, yol yardımı, araç geri dönüşüm ve diğer finansal hizmetlerin satışı konusunda uzmanlaşmış çeşitlendirilmiş bir sigorta şirketidir. Şirket 2012 yılında RBS Group’un sigorta bölümünden halka arz yoluyla kapatıldı ve Direct Line, Direct for Business, Churchill, Privilege ve Green Flag gibi birçok marka aracılığıyla İngiltere’de faaliyet gösteriyor.

İnternet sitesi: directlinegroup.co.uk – Piyasa Değeri: 4.696 milyar lira

19. IntegraFin.

IntegraFin
IntegraFin

Sektör: Varlık yönetimi.

IntegraFin Holdings PLC, İngiltere’deki finansal danışmanlara ve müşterilerine adanmış bir platform hizmet sağlayıcısıdır. IntegraFin, tescilli teknolojisi ile kaliteli hizmetler, vergi paketleme ve çok çeşitli varlık seçenekleri sunan yan kuruluşları aracılığıyla yatırım platformu Transact’ı işletmektedir.

İnternet sitesi: integrafin.co.uk – Piyasa Değeri: 5.091 milyon lira

18. Phoenix Group

Phoenix
Phoenix

Sektör: Hayat sigortası.

Phoenix Grup ağırlıklı olarak hayat sigortası yapan bir sigorta şirketidir. Phoenix Group ana iştiraki Phoenix Life aracılığıyla hayat sigortası ürünleri sağlar ve Phoenix Group varlık yönetimi ile ilgili diğer dört yan kuruluşları aracılığıyla çalışır: Phoenix Phoenix, SunLife, Standard Life ve Phionix Wealth.

İnternet sitesi: thephoenixgroup.com – Piyasa Değeri: 5.673 milyar lira

17.RSA

RSA 
RSA

Sektör: Çeşitlendirilmiş sigorta.

RSA Sigorta Grubu PLC çok uluslu bir genel sigorta şirketidir. RSA’nın kökeni 1710’a kadar uzanır ve bireyler, aileler, küçük işletmeler ve şirketler için kişisel ve ticari sigortanın tüm bölümlerini kapsamaktadır. RSA, başta İngiltere, İskandinavya, Kanada, İrlanda ve Orta Doğu olmak üzere 100’den fazla ülkedeki yan kuruluşlar veya yerel ortaklar aracılığıyla doğrudan hizmet vermektedir.

İnternet sitesi: rsagroup.com – Piyasa Değeri: 5.908 milyar lira

16. M. G.

M. G.
M. G.

Sektör: Varlık yönetimi.

M.amp; G bir yatırım yönetim şirketidir. Çeşitli tasarruf ve yatırım çözümleri sunarak, G, çeşitli fonlar aracılığıyla hisse senetlerinin, sabit gelirli varlıkların ve gayrimenkullerin yanı sıra yapılandırılmış ürünler, kaldıraçlı finans, projeler ve altyapı finansmanı gibi çeşitli finansal ürünlerin yatırım ve yönetiminde yer almaktadır. M.amp; G’nin geçmişi 1848’e kadar uzanmaktadır ve şu anda çoğunluk Prudential’a aittir (aşağıdaki Madde 3’e bakınız).

İnternet sitesi: global.mandg.com – Piyasa Değeri: 6.219 milyar lira

15. St. James Square A.Ş.

St. James Square A.Ş.
St. James Square A.Ş.

Sektör: Finans Grubu.

St. James Square A.Ş. James’s Place PLC, St. James Square Wealth Management olarak bilinen özel bir varlık yönetimi şirketidir. Bu kişisel tasarruf hesapları, emeklilik planları, servet koruma, nesiller arası varlık yönetimi ve bankacılık ve ipotek, iş tavsiye ve bireysel müşteriler için tavsiye de dahil olmak üzere diğer finansal hizmetler de dahil olmak üzere varlık yönetimi hizmetleri, bir dizi sunuyor.

İnternet sitesi: sjp.co.uk – Piyasa Değeri: 6.284 milyar lira

14. Admiral Group PLC

Admiral Group PLC
Admiral Group PLC

Sanayi: Gayrimenkul kaza sigortası.

Admiral Group PLC otomotiv sigortası konusunda uzmanlaşmış bir sigorta şirketidir. Admiral, Elephant, Diamond ve Bell gibi markalarla tanınan Admiral Group, İngiltere’nin en büyük otomobil sigortası sağlayıcılarından biridir ve İspanya, İtalya, Fransa, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Türkiye, Kanada ve Hindistan’da da faaliyet göstermiştir. Amiral Grubu, sigorta işinin yanı sıra Confused.com ve Comare.com fiyat karşılaştırma web sitelerini de işletmektedir.

İnternet sitesi: admiralgroup.co.uk – Piyasa Değeri: 6.667 milyar lira

13. Standard Life Aberdeen PLC

Standard Life Aberdeen PLC
Standard Life Aberdeen PLC

Sektör: Varlık yönetimi.

Standard Life Aberdeen PLC çok uluslu bir yatırım şirketidir. Yan kuruluşu Aberdeen Standard Investments’ın özkaynak, çok varlıklı, sabit gelirli, gayrimenkul ve özel piyasa fonları aracılığıyla varlık yönetimi yapmaktadır. 1825 yılına kadar uzanır ve şu anda varlık yönetimi yle uğraşırken, Standard Life Phoenix Group tarafından işletilmektedir (yukarıdaki Madde 18’e bakınız).

İnternet sitesi: standardlifeaberdeen.com – Piyasa Değeri: 7.418 milyar lira

12. Hargreaves Lansdon

Hargreaves Lansdon.
Hargreaves Lansdon.

Sektör: Varlık yönetimi.

Hargreaves Lansdown PLC yatırım yönetimi konusunda uzmanlaşmış bir finans şirketidir. Kişisel tasarruf hesapları, kendi kendine yatırım yapılan bireysel emeklilik, fonlar ve hisse senetleri ve ilgili finansal ürünler de dahil olmak üzere İngiltere’deki perakende yatırımcılar için yatırım çözümleri sunmaktadır. Hargreaves Lansdown, çok yöneticili birim tröstleri aracılığıyla bir dizi özkaynak ve dayanak fona sahiptir ve danışmanlık, hisse senedi, yıllık aracılık ve para birimi hizmetleri de dahil olmak üzere diğer finansal hizmetler sunmaktadır.

Web sitesi: hl.co.uk – Piyasa Değeri: 7.61 milyar lira – Sembol: HL.

11. Schroeder

Schroeder
Schroeder

Sektör: Varlık yönetimi.

Schroders PLC çok uluslu bir varlık ve varlık yönetimi şirketidir. Şirketler, kamu kuruluşları, hayır kurumları, emeklilik fonları, yüksek net değere sahip bireyler ve perakende yatırımcılar da dahil olmak üzere bireysel ve kurumsal müşteriler için çok çeşitli yatırım çözümleri sunmaktadır. 1804 yılında kurulan Schröder şu anda Avrupa, Amerika, Asya, Afrika ve Orta Doğu’da 30’dan fazla ülkede iş yapmaktadır.

İnternet sitesi: schroders.com – Piyasa Değeri: 11.071 milyar lira

10. 3i

3i
3i

Sektör: Özel sermaye.

3i Group PLC çok uluslu bir yatırım ve yönetim şirketidir. 3i’nin kökeni 1945’e kadar uzanır ve ara piyasa satın almaları, büyüme sermayesi ve altyapı ile ticari ve finansal hizmetler, tüketici, sanayi, enerji ve sağlık hizmetleri yoluyla özel sermaye ve risk sermayesine yatırım yapmaya kararlıdır. Özellikle ACR Capital Reinsurance, Action (Hollandalı indirimli perakendeci), Audley Travel (Custom Travel), Scandlines (feribot operatörü), Q Holding Co (tıbbi ekipman, elastomer bileşenleri, mühendislik yazılımı), Weener Plastik Ambalaj Grubu ve Formel D (Alman Otomobil Parçaları Şirketi) mevcuttur.

İnternet sitesi: 3i.com – Piyasa Değeri: 11.166 milyar lira

9. Aviva

Aviva
Aviva

Sektör: Çeşitlendirilmiş sigorta.

Aviva PLC çok uluslu bir sigorta şirketidir. Aviva’nın geçmişi 1696 yılına kadar uzanmaktadır ve genel sigorta, hayat sigortası ve emeklilik sağlayıcısıdır. Aviva, Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’da 16 ülkede faaliyet gösteren İngiltere’nin en büyük genel sigortaşirketidir.

İnternet sitesi: aviva.com – Piyasa Değeri: 15.993 milyar lira – Sembol: AV.

8. Legal & General 

Legal & General 
Legal & General 

Sektör: Hayat sigortası.

Legal ve General Grup PLC, sadece Yasal ve olarak anılacaktır General çok uluslu bir finansal hizmetler şirketidir. Bu yatırım yönetimi, ömür boyu ipotek, emeklilik, yıllık ve hayat sigortası içerir. 1836 yılında, General Motors şimdi öncelikle İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Orta Doğu, Avrupa ve Asya’da yatırım yönetimi faaliyetleri ile iş yapar.

İnternet sitesi: legalandgeneralgroup.com – Piyasa Değeri: 18.445 milyar lira

7. Standart Chartered Bankası.

Standart Chartered Bankası
Standart Chartered Bankası

Sektör: Çeşitlendirilmiş bankalar.

Standard Chartered çok uluslu bir bankacılık ve finansal hizmetler şirketidir. Standard Chartered 19.

Web sitesi: sc.com – Piyasa Değeri: 20.353 milyar lira

6. Royal Bank of Scotland Grubu.

Royal Bank of Scotland Grubu.
Royal Bank of Scotland Grubu.

Sektör: Çeşitlendirilmiş bankalar.

Royal Bank of Scotland Group Limited (RBS) özel, kısmen devlete ait bir banka ve sigorta holding şirketidir. 1707 yılında kuruluşundan bu yana, RBS, Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’da birden fazla marka ile, kişisel ve kurumsal bankacılık, özel bankacılık, sigorta ve kurumsal finans, özellikle Royal Bank of Scotland, NatWest, Ulster Bank ve Coutts sağlayan büyüyor.

Web sitesi: rbs.com – Piyasa değeri: 26.957 milyar pound – Sembol: Royal Bank of Scotland.

5. Londra Menkul Kıymetler Borsası.

Londra Menkul Kıymetler Borsası.
Londra Menkul Kıymetler Borsası.

Sektör: Finansal veriler ve borsalar.

Londra Menkul Kıymetler Borsası Grubu bir borsa ve finansal bilgi şirketidir. 1801 yılında kurulan şirket, İngiltere’nin ana borsası ve İtalyan borsası Borsa Italiana’yı işletmektedir. Ayrıca Sri Lanka iştiraki Millenium IT aracılığıyla bilgi teknolojisinde yer almaktadır ve hisse senedi endeksi Russell Indexes ve FTSE International’ın yanı sıra takas merkezi LCH ve elektronik sabit getirili ticaret piyasası MTS’nin çoğunluk hissesini işletmektedir.

Web sitesi: LSEG.com – Piyasa Değeri: 28.665 milyar pound – Sembol: London School of Economics and Political Science.

4. Barclays

Barclays
Barclays

Sektör: Çeşitlendirilmiş bankalar.

Barclays Bir İngiliz yatırım bankacılığı ve finansal hizmetler şirketidir. Barclays 1690 yılına kadar uzanır ve kişisel bankacılık, kurumsal bankacılık, varlık yönetimi ve yatırım yönetimi yatırım bankacılığı ve diğer hizmetler üzerinde duruluyor.

İnternet sitesi: barclays.co.uk – Piyasa Değeri: 30.694 milyar lira

3. Prudential Group

Prudential Group
Prudential Group

Sektör: Hayat sigortası.

Prudential Group çok uluslu bir hayat sigortası ve finansal hizmetler şirketidir. 1848 yılında kurulan şirket, Jackson National Life Insurance Company’nin önderliğinde ABD’nin en büyük hayat sigortası sağlayıcılarından biri olan prudential Asia’nın ve Birleşik Krallık’ın önde gelen tasarruf ve yatırım şirketlerinden birinin yardımıyla Asya’nın önde gelen sigorta ve varlık yönetimi sağlayıcısı haline gelmiştir. G Prudential Avrupa ve Avrupa’da.

İnternet sitesi: prudentialplc.com – Piyasa Değeri: 38.05 milyar lira

2. Lloyds Banking Limited

Lloyds Banking Limited
Lloyds Banking Limited

Sektör: Bölgesel bankalar.

Lloyds Banking Limited bir perakende ve ticari bankadır. Lloyds Banking Group 1695 yılında Bank of Scotland tarafından kurulmuştur ve işletmeleri ağırlıklı olarak İngiltere ve Galler’dedir, bunlar arasında perakende bankacılık, ticari bankacılık, hayat, emeklilik ve sigorta, varlık yönetimi ve AMERIKA Birleşik Devletleri, Avrupa ve Orta Doğu’daki uluslararası operasyonlar bulunmaktadır. ve Asya.

İnternet sitesi: lloydsbankinggroup.com – Piyasa Değeri: 40.06 milyar lira –

1. HSBC Bankası.

HSBC
HSBC

Sektör: Çeşitlendirilmiş bankalar.

HSBC Holdings Limited, Londra ve Hong Kong’da listelenen çok uluslu bir bankacılık ve finansal hizmetler şirketidir. 1865 yılında Hong Kong ve Şangay’da kurulan HSBC, ticari bankacılık, yatırım bankacılığı, bireysel bankacılık ve varlık yönetimi ve küresel özel bankacılık da dahil olmak üzere 60’tan fazla ülkede iş yapmak üzere büyüdü.

İnternet sitesi: hsbc.com – Piyasa Değeri: 110.884 milyar lira – Sembol: HSBA.