Bitcoin 2020 Sonunda 28 Bin Dolar Seviyesini Görebilir Mi?

Bitcoin 2020’de büyük boğa koşusuna devam ederken, akıldaki tek soru 20.000 doların tüm zamanların en yüksek değeri kırılıp kırılmayacağı.

Ancak Bloomberg tarafından yayınlanan son haberlerde; Bitcoin’in 2017’de rekor seviyelere çıkabileceği ve hatta 28.000 dolara kadar çıkabileceği belirtiliyor.

Gri tonlama raporları:

“Bu yıl şimdiye kadar artış gösteren AUM (Yönetim Altındaki Varlıklar), 2019’da %10’un altında olan yeni Bitcoin’lerin yaklaşık %25’ini tüketti. Grafiğimiz, Bitcoin eşdeğerlerinde yaklaşık 340.000’de yükselen ve toplam arzın yaklaşık %2’si olan 30 günlük ortalama GBTC AUM’u göstermektedir. Yaklaşık iki yıl önce bu oran %1’di. ”

Bloomberg GBTC / BTC makası daralma çok önemli bir nokta olarak görür.

Bloomberg ayrıca Bitcoin vadelilerinin 10.000 doları aşması için olası bir itici güç olduğunu belirtti. CME’de işlem hacminde Bitcoin vadeli işlemlerindeki trendler fiyatı çok destekliyor. Varlıkların olgunlaşması baktığımızda, faiz oranı vadeli işlemleri ve fiyatlardaki oynaklığın arttığını görüyoruz.

Bitcoin Gerçekten 28 Bin Dolara Ulaşacak mı?

Bloomberg’in raporunda Bitcoin’in değerini artırmaması için “bir şeylerin ters gitmesi gerektiği” belirtiliyor. 2017’nin en yüksek seviyesinin 20.000 dolara ulaşacağı ve bu seviyeye ulaşacağı ve 28.000 dolar seviyesine ulaşacağı tahmin ediliyor.

Habere göre Bitcoin’in takdir edilmesinin en önemli nedenlerinden biri Tether (USDT). Geçen Mayıs ayında piyasa değeri 4 milyar dolar olan istikrarlı sikke, bir yıl sonra 10 milyar dolara ulaştı. İstikrarlı sikke dolaşımındaki artış, insanların kripto varlıkları benimsemeye daha istekli olduklarını gösteriyor:

“Dolara olan ilgi, aracılar olmadan değer işleme ve depolama ihtiyacını temsil ediyor. Dünya bugün hızla dijitalleşmeye doğru ilerliyor. Şimdi, kağıt paranın benimsenmesi tarih boyunca tersine dönüyor. “

Ünlü analist Ben Elliott, coronavirus salgınının Bitcoin’i de destekleyebileceğini belirtti. Facebook’un kripto para birimi, Fed’i dijital para birimi yayınlamak ve Facebook’a yeniden ömür vermek için yeniden düşünmeye teşvik etti. Fed dijital para birimi veya ödeme uygulaması bankaların yükünü azaltabilir.

Haber yazarken Bitcoin %0.32 artarak 9.629 dolara yükseldi.