techgirisim

İsmini Indy olarak değiştiren muhasebe otomasyonu girişimi Georges, 35 milyon euro yatırım aldı

Indy, serbest çalışanlar ve küçük şirketler için bir muhasebe otomasyonu uygulaması oluşturuyor. Şirketin aylık abonelik ücreti ödeyen 40 binden fazla müşterisi bulunuyor. Indy ilk olarak serbest çalışanlar, doktorlar, mimarlar, avukatlar için özel olarak tasarlanmış bir ürünle faaliyet göstermeye başladı. Önce hizmeti banka hesabınıza bağlıyorsunuz, ardından Indy tüm işlemlerinizi içe aktarıyor ve mümkün olduğunca çok işlemi etiketlemeye ve kategorize etmeye çalışıyor.

Daha sonra geri dönüp eksik verileri de ekleyebiliyorsunuz. İşlemlerinizin hemen yanına makbuz veya fatura da oluşturabiliyorsunuz. Tüm bu işlemlerden sonra yıl sonunda ne kadar KDV geri almanız gerektiğini hesaplayabiliyorsunuz. Ardından Indy, verilerinize göre yönetim formlarını otomatik olarak dolduruyor ve siz de sonrasında vergi belgelerinizi indirebiliyor veya doğrudan Indy üzerinden gönderebiliyorsunuz. Indy ile kurumsal gelirleri görmek, giderleri takip etmek ve kişisel harcamaları ve kişinin maaşına göre yılda ne kadar kazandığı görmesi de mümkün.

Indy, zamanla hizmetini daha fazla şirket türünü destekleyecek şekilde genişletti. Serbest çalışanlara ek olarak Indy, EURL, SARL, SAS ve SASU’yu destekliyor. Girişimin 2020’de gelirini üçe katladığı belirtiliyor.