techgirisim

WhatsApp Kullanıcı Sözleşmesi İçin Sona Gelindi!

Popüler sosyal medya uygulaması WhatsApp geçtiğimiz aylarda kullanıcıları için sözleşme sundu Söz konusu kullanıcı sözleşmesi için verdiği süre haftaya doluyor. Yeni kullanıcı sözleşmesi konusunda kararlılığını sürdürmekte ısrarcı. Fakat sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıları için hala ne tür yaptırımda bulunacağı bilgisini vermedi. WhatsApp Kullanıcı Sözleşmesi İçin Sona Gelindi!

WhatsApp Kullanıcı Sözleşmesi İçin Sona Gelindi!

WhatsApp Kullanıcı Sözleşmesi İçin Sona Gelindi!

Popüler şirket, Aralık 2020’de yeni sözleşme ile ilgili açıklama yaptı. Yaptığı açıklamadan sonra kullanıcıları tarafından sert eleştirilere maruz kalmıştı. Hükümetlerin ve özellikle de kullanıcıların tepkisini çeken söz konusu olayın ardından, geri adım atmak zorunda kaldı.

Facebook çatı şirketine ait olan uygulama, Aralık ayından beri yaklaşık olarak 150 milyon aktif kullanıcıya sahip. Fakat yeni sözleşme duyurulduktan sonra söz konusu WhatsApp uygulamasını silen kullanıcıların çoğu uygulamayı tekrar yüklediler.

WhatsApp sözcüsü, “WhatsApp’ın yenilenen kullanıcı sözleşmesi hakkında bilgilendirdiği kullanıcıların büyük çoğunluğu güncellemeyi kabul etti. Uygulamamız büyümeye devam ediyor.

Yakın zaman içinde söz konusu sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların uygulamanın bazı özelliklerini kullanamayacağı tahmin ediliyor.

Bazı kullanıcılar, WhatsApp’ın kurallar uygulaması halinde Facebook’a ait hiçbir ürünü kullanmayacağını söylüyor. Facebook, Apple ile veri gizliliği konusunda sorun yaşıyor.